Tsimitakis Family

Rodina Tsimitakis vyrábí extra panenský olivový olej z vlastní produkce oliv. Olivové háje vlastněné rodinou se nachází na nejvýchodnějším cípu Kréty na území a v blízkém okolí vesnice Palekastro.
Od roku 2009 držitelé AGROCERT (byla založena v roce 1998 jako organizace provozující veřejně prospěšnou činnost pod dohledem Řeckého Ministra pro Rozvoj venkova a Potravinářství). Certifikace zemědělských produktů PDO a další. PDO (chráněné označení původu) zahrnuje termín používaný k popisu potravin, které jsou vyráběny, zpracovávány a připravovány v dané zeměpisné oblasti s využitím uznávaných znalostí.

Oleje Tsimitakis

Druh oleje: Extra panenský

Země původu: Řecko

Region: Sitia Lasithiou Kritis

Odrůda oliv: Koroneiki

Metoda sklizně: Ruční sběr

Lisování: Mechanicky za studena

Filtrace: Olej není filtrováný

Proces výroby oleje

Sklizeň oliv začíná v říjnu (raná sklizeň) a končí kolem konce ledna. Výhradně ručně pomocí speciálních “hrabadel” se plody oklepávají ze stromu a padají do sítí, které jsou položeny na zemi. Poté se ze sítí odstraní listy, olivy se sbírají a každý den se vozí do lisu, aby došlo ke zpracování do 24 hodin od sběru. Každodenní sběr je zvláště důležitý pro kvalitu olivového oleje.

Lisování probíhá při nízkých teplotách. Olej se shromažďuje v nerezových nádržích a skladuje se v nich téměř 3 měsíce. To se děje za účelem odstranění všech nečistot ve vylisovaném oleji. Uvedený proces eliminuje nutnost filtrace, která by mohla způsobit ztrátu živin v olivovém oleji.

Stáčení a přeprava

Olej se po usazení nežádoucích nečistot (zbytků lisovaných oliv) stáčí do nerezových kanystrů, které se vyrábí v regionu, kde vyrostly olivy (vesnice Zakros). Do ČR je olej dovážen již stočený.

Vlastnosti odrůdy Koroneiki

Nezaměnitelné organoleptické vlastnosti (ovocná a kořenitá chuť). Tato odrůda oliv je přizpůsobena extrémně drsným podmínkám, jako je sucho a horko. Daří se jí v pobřežních oblastech i ve vyšších nadmořských výškách. Extra panenský olivový olej z oliv Koroneiki je jedním z nejlepších olivových olejů na světě.

Cena

2442000
12442000
olej 2
Tip
244 Kč / ks

Extra Panenský Olivový Olej PDO z oliv rané sklizně z oblasti Sitia na Krétě (Lasithiou Kritis PDO). Acidita 0,25 % Ze sklizně 2021/2022 pouze 300 litrů!!! Lisováno za...

Kód: 54
olej 4
256 Kč / ks

Prémiový extra Panenský Olivový Olej PDO z oblasti Sitia na Krétě (Lasithiou Kritis PDO). Acidita 0,28 % Lisováno za studena do 24 hodin od sklizně, jedno-druhový olej odrůdy...

Kód: 56
olej 3
312 Kč / ks

Aktuálně již bohužel vyprodáno. Naskladnění nejčerstvějšího oleje z právě probíhající sklizně oliv očekávám během února 2024. Extra Panenský Olivový Olej PDO z oblasti Sitia...

Kód: 57
olej 1
2 000 Kč / ks

Extra Panenský Olivový Olej PDO z oblasti Sitia na Krétě (Lasithiou Kritis PDO). Acidita 0,37 % Lisováno za studena do 24 hodin od sklizně, jedno-druhový olej odrůdy...

Kód: 55
4 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem

Zpět do obchodu